Tööstus- ja põllumajandusehitus

Toodame betoonelemente lao- ja tootmishoonete tarbeks, pakume ka täislahendusi kombineerituna meie grupis toodetavate metallkonstruktsioonidega. Betoonelemente kasutatakse enamjaolt hoonete soklite ja tugipostidena, samuti kontoriosas seina- ja laepaneelide näol. Veel leiab betoon laialdast kasutust elektrijaamade ehitamisel ja ka elektrituulikute mastide ehitamisel.

Pakume samuti lahendusi erinevate põllumajandusrajatiste ehitamisel. Levinumateks toodeteks on näiteks silo- ja lägahoidlate seinad ning laudahoonete soklid.

01

Seinaelemendid

Toodame nii ühekihilisi, kui ka kolmekihilisi, juba soojustatud ja viimistletud seinaelemente ehk sandwich-paneele, mida kasutatakse enamasti tööstushoonete kontoriosas ning tootmishoonete soklitena.
Sandwich-paneelid:
- Kandva sisekihi küljes on roostevabast terasest sidemete abil mittekandev väliskiht
- Fassaadpind moodustatakse siledale terasvormile, fassaadikihi viimistlusmeetoditest on levinumad vormipind, harjapind, pesubetoonpind, rullpind, toonitud betoonist pinnakate ja impregneeritud pind
- Sisepindade viimistlemisel kasutatakse reeglina terashõõret (läikiv, käsitsi kelluga silutud pind) või rullmeetodit (maalrirulli abil tekitatud reljeefne poolmattviimistlus)
HCS-paneelid (õõnespaneelid):
HCS-paneele ehk eelpingestatud paneele kasutatakse vahe- ja katuslagede ehitamiseks. Paneelide sees on ovaalse või ümara kujuga pikisuunalised tühimikud, mis vähendavad oluliselt paneeli kaalu ja seeläbi ka survet kandekonstruktsioonidele.
HCS-paneeli näol on tegu paindliku lahendusega, mis ei sea märkimisväärselt piire hoone ruumilahenduse projekteerimisel.
Toodame HCS-paneele kolmes paksuses — 220mm, 265mm, 320mm ja 400mm. Paneeli pikkus on sõltuv kandevõime graafikust.
02

Riivid ja Talad

Toodame raudbetoonist ja pingebetoonist hoonete kande- ja tugikonstruktsioonidena kasutatavaid riive ning talasid (varraselemendid), mis leiavad kasutust nii ühiskondlike kui ka tööstushoonete ehitamisel.
Just tänu eelpingestatud varraselementide suurele kandevõimele ja vabalt valitavale pikkusele on võimalik projekteerida vägagi suurte sillete ning paindliku ruumilahendusega betoonhooneid.
03

Postid

Poste on valmistame nii ümara, hulknurkse kui ka ristkülikulise ristlõikega. Tegu on varraselementidega, mis on mõeldud teiste hoone elementide toestamiseks, tihti on postidel ka lisaväärtus hoone interjööri kujundamisel.
Postide läbimõõt, pikkus jt parameetrid tulenevad konkreetsest ehitusprojektist.
04

Muud raudbetoontooted

Valmistame betoonist rõduelemente ja trepielemente

Rõdutooted: Lõppviimistletud, sadevee ärajuhtimissoontega rõduplaadid
Trepitooted: Trepimarsid, trepi astmeplaadid, trepimademed
ÜLES